אטרקציות ביער בן שמן

יער בן שמן הוא אחד מהיערות העתיקים והגדולים בישראל היער החל להינטע בתחילת המאה ה-20, בהתחלה על ידי ידיים פרטיות של אליהו ספיר ויהושע חנקין ובהמשך על ידי קרן קיימת לישראל

 

כותב דוד כהן

 

קק"ל לקחה על עצמה לייער חלקים גדולים מהארץ ויער בן שמן היה אחד מהחלקים הללו. ביער בן שמן ניטעו עד היום לפחות 2 מיליון עצים שעוזרים להילחם בהתחממות הגלובלית בעולם. אך לא רק יערות יש ביער בן שמן. ניתן למצוא גם מסלולי הליכה ורכיבה, אזורים מוצלים עם ספסלים לעריכת פיקניקים ועל האש בחיק הטבע, עמדות תצפית מרהיבות, סדנאות טבע ביער בן שמן.

◄ אז מה האטרקציות המרכזיות של יער בן שמן?

אתר העתיקות תל חדיד:

במרכז היער ניתן להבחין באתר שיש בתוכו שרידי בתי בד ישנים וכרמים של עצי פירות וירקות של שזיפים, זיתים, רימונים, תאנים ועוד. יש באתר תל חדיד תצפית מהממת של אזורי רצועת החוף, כל גוש דן ויהודה.

◄ מצפה מודיעין והפגודה התאילנדית

במעלה מצפה מודיעין אפשר להבחין במגדל שעומד בראשו. מדובר במגדל שריפות שנבנה בשנות ה- 60 ביער בן שמן כדי להתריע על סכנת שריפה אפשרית. המגדל נותן נקודת תצפית מלאה על כל האזורים שסובבים את היער. בצמוד למגדל אפשר למצוא אמפיתיאטרון לעריכת הופעות ואירועים, אתר מנוחה גדול למטיילים ומסלולי רכיבה רבים. מצפה מודיעין הפך להיות מקום לקיים בו סדנאות טבע ביער בן שמן לקבוצות רבות מהארץ. בצמוד לו ניתן למצוא את הפגודה התאילנדית, פגודה אחת מתוך שלושה שניתנה לישראל מטעם המדינה תאילנד כמתנת ידידות בין שני העמים לרגל 50 שנות עצמאות לישראל. הכניסה לפגודה ניתנת רק בתיאום מראש.

◄ דרך החשמל

כחלק מקידום יער בן שמן, קק"ל בנתה אזור עם פיסול סביבתי מרשים של פסלים מאבן של אנשים, בעלי חיים ומשחקים שמורכבים מסלעים ומברזל. הדרך הזאת קרויה דרך החשמל בגלל שיש קו חשמל גלוי שעובר דרכה.

יותר ויותר אנשים בוחרים לצאת לימי גיבוש ביער בן שמן. אנו נמליץ לכם לקחת לשם את העובדים מדובר בסוג חוויה שעוד לא הכרתם!

◄ הגן המוזיקלי

בהמשך לדרך החשמל יש גם את הגן המוזיקלי שגם בו ניתן למצוא פיסול סביבתי עם מתקנים. ההבדל ביניהם הוא שאפשר להפיק קולות מהפסלים שנמצאים בגן. זוהי אטרקציה פופולארית לילדים ולמשפחות שאוהבים לנסות ולהשתמש בפסלים הייחודיים.

באטרקציות שציינו למעלה ניתן לארגן סדנאות טבע ביער בן שמן שיגבשו את העובדים בארגונים שלכם. תוכלו לערוך איתם סדנאות בישול, סדנאות העצמה, משחקים בחיק הטבע שינתקו אותם ליום אחד מהשגרה המשרדית ויעניקו להם חוויה כיפית שהם ייהנו ממנה.

 

בהצלחה!

מאמרים אחרונים

ניווט מהיר

תפריט נגישות