סיור בשוק מחניודה בירושלים

שוק מחניודה הוא אחד מהסמלים המרכזיים של בירת ישראל, ירושלים. הוא הוקם לראשונה עוד בתקופת האימפריה העות'מאנית במאה ה-19.

 

כותב דוד כהן

 

השם שלו נדבק אליו בגלל השכונה הסמוכה אליו שנקראה מחנה יהודה. לאחר הקמתה של המדינה בשנת 1948, השוק נהפך להיות מוכר בשל הדוכנים הצבעוניים שלו של הירקות, הפירות והביגוד שנמכרו בו. פוליטיקאים היו נוהגים לבקר בו כדי להתקרב לקהל הבוחרים ולהיראות יותר "עממיים".

◄ שוק מחנה יהודה בעשור האחרון

בעשור האחרון עובר על השוק שינוי טוב. פתיחתן של מסעדות פופולאריות כמו "מחניודה" ו"המוציא" הזרימו דם חדש לשוק והפכו אותו לאחד מאזורי הבילוי הפופולאריים בארץ. היום אפשר למצוא בו בתי קפה, מסעדות ופאבים טרנדיים, מאפיות ומעדניות בוטיק וחנויות של בגדי מעצבים. כמו כן, ישנו יום של גיבוש לעובדים בשוק מחנה יהודה שמאפשר לתיירים ומטיילים בו לחוות את השוק הנוסטלגי דרך הכרת ההיסטוריה שלו והנקודות המרכזיות בו שהופכים אותו לאחד מהשווקים האהובים בישראל.

שוק מחניודה מעודד את הבאים אליו לחוות את ירושלים מזווית ראייה אחרת. הנה כמה מהאטרקציות וההטבות של שוק מחניודה שאתם צריכים להכיר:

◄ סיור קולינרי בשוק מחניודה

יש הרבה חברות הדרכה שיספקו לכם יום כיף בשוק מחניודה בירושלים מבחינה קולינארית. בגלל התאוצה הקולינארית של השוק, נפתחו הרבה מקומות אוכל שיענו על כל החשקים שיכולים להתעורר אצלכם. כמו כן, בחלק מהסיורים מספקים סדנאות בישול בשוק שהיא חוויה בפני עצמה.

◄ כרטיס טעימות

כדי לחוות את כל הטעמים שיש לשוק מחניודה להציע לכם, ניתן לרכוש כרטיס טעימות שיאפשר לכם ליהנות מהטבות והנחות בבתי הקפה, המסעדות והחנויות בשוק. הכרטיס נותן לכם לבחור מבין 10 אופציות אפשריות כדי שתוכלו לקבל מבחר של טעמים ייחודים.

◄ סיורים קוליים

אם אתם פחות בקטע של סיורים מודרכים, יש למחניודה סיור קולי שמאפשר לכם להוריד אפליקציה ייעודית לסמארטפון שלכם ולהדריך אתכם בשוק דרכה. בכל פעם שאתם מגיעים למקום שמעניין אתכם, האפליקציה תספר לכם על המקום, על הסיפור שמאחוריו ותעניק לכם הנחה כלשהי שניתן לממש אותה שם. בנוסף ניתן לקבל סיורים של חיי הלילה בשוק, סיבוב פאבים ועוד.

אנחנו מציעים לכם לצאת ליום כיף עם סיור בשוק מחניודה בירושלים שיפתח בפניכם את אוצרותיו.

תיהנו!

מאמרים אחרונים

ניווט מהיר

תפריט נגישות